новини

Зарплати для комунальників: депутати не погодили кредит і не виділили грошей із бюджету Львова

У Львівській міській раді збирали позачергову сесію, аби погодити отримання близько 750 млн грн кредитів від ЄБРР

Депутати не дали «добро» на позику і не змогли виділити гроші на платню працівникам ЛКП, передає Є Львів! з посиланням на news.lviv-company.          

Депутати не дали згоди на кредит для модернізації трамваїв, будівництва нового автобусного депо, реконструкції тролейбусної контактної мережі, а також на виплату зарплат працівникам комунальних підприємств.

Під час карантину у квітні-травні до бюджету Львова не надійшло 220 млн грн, відтак коштів на зарплати працівникам ЛКП, як запевняють у мерії, не буде. Тому аби оплачувати роботу комунальників, у міській раді й вирішили взяти чергову позику.

Депутати були проти такої ідеї, адже вважають, що місто набрало вже достатньо кредитів – понад 5 млрд грн. Обранці громади запевняли, що кошти на зарплати працівникам ЛКП є у бюджеті, відтак пропонували внести зміни до розподілу бюджету розвитку.

Зокрема, депутати хотіли забрати 16 млн грн із інших проєктів бюджету розвитку і «перекинути» їх на зарплати працівникам «Залізничнетеплоенерго» і «Львівелектротрансу», адже саме на цих підприємствах зараз є найкритичніша ситуація із платнею.

І міський голова Андрій Садовий, і директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич пояснювали, що «перекидання» бюджетних призначень нічого не вирішать, бо гроші фізично не надходять у тому об’ємі, як це планувалось раніше.

У сесійній залі були жваві дискусії, які тривали годинами. Однак вони виявились безрезультатними – «за» перерозподіл бюджету і виділення 16 млн грн комунальникам проголосували лише 27 депутатів (забракло 6 голосів), а питання щодо кредиту ЄБРР на зарплати для ЛКП вони взагалі не включили до порядку денного.

Зазначимо, що сьогодні депутати Львівської міськради встановили антирекорд у своїй роботі: за 6 годин сесії вони прийняли лише дві ухвали. При цьому лише саме формування порядку денного забрало близько трьох годин.

Читайте також:Громадсько-політичний оголосив про свою участь у виборах міського голови Львова

20 червня 2020, 15:00

До теми

^ ^